Materace lecznicze wełniane

Materace lecznicze wełniane

W dzisiejszych czasach, mimo dostępności nowoczesnych materiałów, często zwracamy się ku naturze. Nie inaczej jest w przypadku wyboru wyposażenia sypialni. Lecznicze materace wełniane cieszą się powodzeniem ze względu na wysoką jakość surowców, ale także stosunkowo niską cenę (w porównaniu z innymi leczniczymi materacami). Wybór materacy wełnianych jest dość szeroki. Możemy zdecydować się m.in. na zakup materaca z wełny merynosa europejskiego, australijskiego, wełny wielbłądziej czy wełny kóz kaszmirskich.

Leczenie chorób zwyrodnieniowych.

Właściwości takich materacy pozwalają na zmniejszanie dolegliwości bólowych związanych z chorobami zwyrodnieniowymi kręgosłupa oraz stawów, nerwobólami, stanami pourazowymi, ale także schorzeniami reumatycznymi czy nefrologicznymi. Warto uzupełnić materac również o wełnianą pościel. Doskonale przepuszcza ona powietrze, a ze względu na wysoką higroskopijność wełnianych włókien jest odporna na zawilgocenie (dzięki czemu nie rozwijają się w niej roztocza). Prócz tego wełniana pościel pozwala na utrzymanie stałej temperatury ciała podczas snu. Dodatkowym atutem jest też delikatny masaż, który poprawia krążenie krwi w organizmie, zapobiegając obrzękom stawów czy dolegliwościom reumatycznym. Szorstka powierzchnia pobudza zakończenia nerwowe i poprawia funkcjonowanie układu mięśniowego. Materace wełniane mają zastosowanie głownie w rehabilitacji przy schorzeniach reumatoidalnych oraz zwyrodnieniowych.

Pomocne na roztocza i pierze.

Są również doskonałym rozwiązaniem, jeśli jesteśmy uczuleni na pierze czy roztocza. Ostrożność w użytkowaniu zaleca się jednak w przypadku małych dzieci, niemowląt oraz osób wrażliwych na działanie włókien wełnianych. Konieczne jest także unikanie kontaktu z runem, jeśli mamy jakieś otwarte rany czy skaleczenia. Ceny materacy wełnianych wahają się od 200 do nawet 400 złotych (w zależności od surowca). Dodatkowo można zaopatrzyć się w odpowiedni podkład pod materac, również z wełny (mogą one służyć również jako samodzielne materace). Koszt tego wyrobu zamyka się w kwocie od 300 do 550 złotych. Jeśli nie chcemy ponosić tak dużego wydatku, ale zależy nam na wypróbowaniu produktów wełnianych, warto zdecydować się na zakup wełnianego błamu pod prześcieradło (wykonanego z dzianiny w 100% wełnianej – np. z merynosa europejskiego). Można go kłaść bezpośrednio pod prześcieradło, sprawdzić lecznicze właściwości wełny.

PODZIEL SIĘ: