Materac na reumatyzm

Materac na reumatyzm

Reumatyzm to potoczne określenie chorób reumatycznych. Cechują je zmiany zapalne w obrębie tkanki łącznej, o charakterze przewlekłym, wynikające z reakcji autoimmunologicznej organizmu. Zmiany chorobowe pojawiają się w obrębie stawów i kości, mogą ograniczać ruchomość, prowadzić do usztywnienia. Przede wszystkim powodują jednak ból i dyskomfort. Na szczęście z dolegliwością tą można sobie radzić – w ciągu dnia przy pomocy specjalnych maści, preparatów rozgrzewających, uśmierzających ból. A w nocy? W nocy ratunkiem może być właściwie dobrany materac.

Choroby reumatyczne.

Szczególnie zalecanym typem materaca w chorobach reumatycznych jest ten wykonany z wełny. Najlepiej, aby w skład materaca prócz wełny owczej (np. z merynosa australijskiego) wchodziła wełna wielbłądzia. Dodatkowo taki leczniczy podkład pomaga w chorobach zwyrodnieniowych stawów, kręgosłupa, a także w bólach o etiologii pourazowej czy nerwowej. Wełniane materace są wbrew pozorom jest bardzo higieniczne – włókna dobrze przepuszczają powietrze, są higroskopijne i nie ulegają zawilgoceniu. Z kolei pościel wełniana – uzupełnienie materaca – delikatnie ogrzewa i masuje ciało, dzięki czemu krążenie jest stymulowane, a obrzęki stawów ulegają zmniejszeniu.

Przeciwwskazania.

Jedynym przeciwwskazaniem może być uczulenie na wełnę (wielbłądzią lub owczą – choć nie jest to częsta przypadłość). Należy pamiętać, by bezpośredniego kontaktu z wełną nie miały także otwarte rany czy skaleczenia. Koszt takiego materaca zamyka się w około 300 złotych – płacimy jednak za jakość wyrobu, ale też skład – w znacznej mierze naturalny. Poduszki i kołdry do kompletu to już wydatek niższego rzędu, stanowią jednak miłe uzupełnienie oraz dodatkowy oręż w walce z bólami reumatycznymi.

PODZIEL SIĘ: