Materace lecznicze do spania

Materace lecznicze do spania

Sen może stanowić doskonałe uzupełnienie terapii w wielu schorzeniach. Oczywiście o ile jego ilość jest dostosowana do naszych potrzeb, a jakość nie pozostawia wiele do życzenia. Aby nocny wypoczynek posiadał walor zdrowotny warto zainwestować w specjalny rodzaj materaca. Profesjonalne materace lecznicze to takie produkty, które posiadają pozytywną opinię specjalistów, atesty świadczące o ich jakości. Mają za zadanie łagodzić objawy różnego rodzaju schorzeń (głównie ortopedycznych, związanych z układem ruchowym), uśmierzać ból, ale też zapobiegać dalszemu rozwojowi schorzeń. Materace lecznicze mają również zastosowanie w przypadku bezsenności.

Materace z pianki termoelastycznej.

Przykładem takich wielofunkcyjnych podkładów mogą być materace z pianki termoelastycznej. Są one zbudowane z zaawansowanego technologicznie surowca, pozwalającego na utrzymanie ciała w optymalnej pozycji. Pianka termoelastyczna ustępuje pod naciskiem ciała, ale w pełni dopasowuje się do jego kształtu już pod wpływem jego temperatury (najbardziej tam, gdzie najwyższa ciepłota ciała), dzięki czemu ciało jest ustabilizowane w prawidłowej pozycji. Materace termoelastyczne mogą być stosowane nie tylko w problemach z kręgosłupem, ale także przy profilaktyce odleżynowej (w przypadku chorób przewlekłych), a także w problemach z bezsennością (optymalne ułożenie ciała to mniejsza ilość wybudzeń i spokojniejszy sen), czy alergiami (roztocza nie mają szans rozwijać się w takich włóknach – podobnie zresztą jest w wypadku materacy lateksowych).

Wady i zalety materacy.

Oczywiście materace termoelastyczne czy lateksowe nie są pozbawione wad – przede wszystkim nie są odpowiednie w wypadku otyłości lub bardzo dużej nadwagi (nośność pojedynczego materaca ogranicza się do 130 kilogramów). Minusem jest również cena, choć warto podkreślić, że taki materac to inwestycja na lata (dodajmy inwestycja rzędu kilku do kilkunastu tysięcy złotych). Lecznicze materace mogą być wykonane również z bardziej naturalnych materiałów, jak gorczyca, wełna (owcza lub wielbłądzia). Ich koszty są relatywnie niższe, a działanie – zdaniem zwolenników – równie dobre. Choć oczywiście uważać powinny osoby ze skłonnościami do alergii. Dla nich najlepszym wyborem będą materace lateksowe lub sprężynowe typu kieszeniowego (o dobrej cyrkulacji powietrza).

PODZIEL SIĘ: