Jak wybrać idealny materac piankowy dla osób z bólami pleców?

Jak wybrać idealny materac piankowy dla osób z bólami pleców
grafika przekazana przez partnera

Chcesz spać zdrowo i dobrze się wysypiać? Sprawdź, jaki materac dla chorego kręgosłupa polecany jest przez specjalistów. Dowiedz się, co robić, by stworzyć wygodne miejsce do spania i zminimalizować bóle pleców. Zadbaj o odpowiednie ułożenie ciała w czasie nocnego wypoczynku.

Odpoczynek kręgosłupa w czasie snu

W dzisiejszych czasach wielu ludzi zmaga się z bólem pleców. Wynika to przede wszystkim z siedzącego trybu życia i braku aktywności ruchowej. Osoby, które spędzają wiele godzin na krześle przed komputerem, często odczuwają ból lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Krążki międzykręgowe obniżają się i powstaje ucisk. Podobna sytuacja następuje przy nadmiernym obciążeniu fizycznym i dźwiganiu ciężarów. Szczególnie istotne jest stworzenie swojemu ciału odpowiednich warunków do regeneracji. Dlaczego warto dowiedzieć się, jaki materac do spania na chory kręgosłup będzie najlepszy? Właściwe podłoże w trakcie snu rozluźnia plecy i przywraca prawidłową odległość między kręgami.

Wybór odpowiedniego materaca

W sklepach z materacami znajdziesz wiele różnych rodzajów produktów. Najbardziej oczywistym kryterium wyboru jest rozmiar, ponieważ musi być odpowiednio dopasowany do łóżka. Poza nim jednak warto kierować się również twardością materiału, składem oraz jego dodatkowymi właściwościami. Dobry producent materacy zapewnia artykuły przystosowane do potrzeb każdego klienta, w tym osób zmagających się z dyskopatią i chorymi plecami.

Twardy czy miękki?

W trakcie snu powinno się zachować naturalne krzywizny pleców. Obciążenie ciała należy rozłożyć równomiernie, bez nadmiernego nacisku na barki i biodra. Dzięki dobrej pozycji przy krążkach międzykręgowych w nocy nagromadzi się woda, niezbędna do utrzymania ich optymalnej odległości. Jaki materac na bóle kręgosłupa sprzyja zachowaniu odpowiedniego ułożenia ciała? Nie może być zbyt miękki, ponieważ zapadająca się pianka pogłębia wady postawy i zwiększa dolegliwości bólowe. Nie jest zalecana również dla osób o większej wadze. Klientom doświadczającym bólu lędźwi polecane są materace średnio twarde i twarde. Z jednej strony, gwarantują właściwe podparcie, z drugiej, nie ograniczają swobody ruchów i sprzyjają zachowaniu elastyczności ciała.

Rodzaj pianki i rdzeń

Zwracaj uwagę na jakość materiałów, z których wykonany jest materac. Ciekawym rozwiązaniem jest pianka z kapsułkami żelowymi. Wykazuje ona wyjątkowe właściwości termiczne i reguluje temperaturę ciała śpiącej osoby. Przegrzewanie się w czasie spania znacznie pogarsza jakość wypoczynku, dlatego warto mu zapobiegać. Jeśli będzie Ci za gorąco, prawdopodobnie będziesz często się budzić i zmieniać pozycję w łóżku. Ciągłe przekręcanie się z boku na bok nie pozwoli Twoim plecom odpocząć. Pamiętaj też, że w przypadku bólu odcinka lędźwiowego kręgosłupa należy wystrzegać się zasypiania na brzuchu.

Rdzeń materaca odpowiada za jego stabilność. Polecana jest na przykład pianka wysokoelastyczna o gęstości 32 kg/m3. Producenci często wykorzystują też pianę Viscofoam Pneumatic, której gęstość sięga 50 kg/m3. Warto zapoznać się z katalogiem produktów i porównać materiały, z jakich zostały wykonane. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się ze sprzedawcą.

Włókna antyalergiczne i higiena spania

Twoje łóżko musi być wygodne i higieniczne. Warto zdecydować się na materac z włóknem antyalergicznym z jonami srebra. To produkt odpowiedni dla alergików, którzy chcą unikać roztoczy i spokojnie przespać całą noc. Organizm regeneruje się najlepiej, gdy sen jest trwały i nie przerywa go dokuczliwe kichanie, drapanie w gardle lub swędząca wysypka na skórze. Tkaniny z bawełny odprowadzają natomiast wilgoć.

Zapobieganie bólom kręgosłupa

Już wiesz, jaki materac przy bólach kręgosłupa sprawdzi się najlepiej. Wybierz produkt o średniej lub dużej twardości. Zwracaj uwagę na rodzaj pianki i gęstość rdzenia. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci znaleźć odpowiedni produkt i stworzyć komfortowe warunki do spania. Zapobiegaj dolegliwościom bólowym i zadbaj o odciążenie pleców w czasie nocnego wypoczynku.

PODZIEL SIĘ: