Materac z pamięcią ciała – termoelastyczna pianka

Materac z pamięcią ciała
Somnox Sleep z Unsplash

Układając się do snu spędzasz dobre kilka minut na znalezieniu najlepszej pozycji do spania? Rano budzisz się z bólem pleców lub zdrętwiałą ręką? Wpływ na Twoje samopoczucie o poranku może mieć źle dobrany materac. W takim wypadku warto zainwestować w jego wymianę, aby poprawić komfort snu. Na rynku pojawiają się różne rozwiązania, a szczególną uwagę warto zwrócić na modele wykonane z pianki wrażliwej na ciepło, która dostosowuje się do kształtu ciała.

Jak działa pianka termoelastyczna?

Pianka z pamięcią ciała jest wrażliwa na temperaturę. Kiedy osoba lub osoby położą się na materacu piankowym swoim ciałem ogrzewają wypełniającą go piankę, przez co materac mięknie i dostosowuje się do ich kształtów, zwiększając tym samym powierzchnię podparcia. Dzięki temu całe ciało leży bezpośrednio na materacu, a nie tylko głowa, bark i nogi, jak w przypadku spania na boku na zwykłym materacu. Dzięki takiej redukcji nacisku po krótkim czasie można odczuć ulgę oraz zmniejszenie napięcia mięśni, zwłaszcza tych przy kręgosłupie.

Dla kogo przeznaczony jest materac termoelastyczny?

Pianka termoelastyczna pozytywnie wpłynie na zdrowie i relaks mięśni u każdej osoby. Polecana jest dla dzieci w okresie wzrostu, gdyż pozytywnie wpływa na rozwój układu kostnego. Sprawdzi się również dla alergików, ponieważ materiał ten jest antybakteryjny i zawiera wkład przeciw roztoczom. Poprawę powinny odczuć również osoby cierpiące na bezsenność. Natomiast osoby ze schorzeniami kręgosłupa oraz  bólami reumatycznymi poprawią nie tylko komfort snu, ale też funkcjonowanie w ciągu dnia.

Gdzie i jaki materac kupić?

Masz do wyboru wiele wariantów. Materac z pianki termoaktywnej można kupić zarówno stacjonarnie jak i przez Internet. Prawie każdy producent materacy ma je w swojej ofercie. Jeżeli chcesz mieć pewność, że dobrze wybrałeś – znajdź sklep, który umożliwia przetestowanie materaca w domu. Warto zapoznać się z różnymi propozycjami – aby dostosować wybór do swoich potrzeb i możliwości.

PODZIEL SIĘ: