Materace rehabilitacyjne

Materace rehabilitacyjne

Choroby kręgosłupa są prawdziwą współczesną plagą. Siedzący tryb życia, brak ruchu oraz spanie na materacach nie zapewniających właściwego podparcia systematycznie mogą pogarszać stan naszego kręgosłupa oraz wzmagać intensywność odczuwanych dolegliwości bólowych. Materace rehabilitacyjne noszą również nazwę ortopedycznych. W skład tej szeroko pojętej grupy wchodzą zarówno materace wykonane z pianki, na przykład termoelastyczne, lateksowe, jak i sprężynowe, typu kieszeniowego. Cechą wspólną wyróżniającą rehabilitacyjne materace są ich zdrowotne właściwości.

Łagodzenie bólów kręgosłupa.

Mają one za zadanie zapobiegać pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa, jego zwyrodnień, a także łagodzeniu odczuwanego przez pacjenta bólu – a wszystko podczas snu. Materace rehabilitacyjne wyróżnia jeszcze jeden element, mianowicie pozytywna opinia specjalistów oraz atesty potwierdzające lecznicze właściwości. Ortopedyczne właściwości sprowadzają się w tym wypadku do zapewnienia komfortu oraz optymalnego podparcia kręgosłupa. Powinien on pozostawać w prawidłowym ułożeniu nawet wtedy, jeśli pacjent często zmienia podczas snu pozycję.

Elastyczność punktowa.

Kluczem do tego jest tzw. elastyczność punktowa – czyli sytuacja, w której ugina się tylko ten obszar (oraz niewielka średnica wokół niego), w którym nastąpił nacisk ciała na materac. Prócz tego materace rehabilitacyjne cechuje z reguły hipoalergiczność, doskonała wentylacja (zapobiegająca namnażaniu roztoczy i innych alergenów). Pozytywna opinia medyczna i certyfikaty to nie wszystko. Jak wiadomo, rehabilitacyjne produkty mogą być refundowane, prócz tego obowiązuje na nie niższa stawka podatku VAT. Aby jednak uzyskać takie zniżki konieczne jest orzeczenie o niepełnosprawności.

PODZIEL SIĘ: