Sposoby pielęgnacji ust

Sposoby pielęgnacji ust
Nowah Bartscher z Unsplash

Odpowiednia pielęgnacja opiera się na 3 podstawowych krokach, są nimi: złuszczanie, nawilżanie, ochrona. Dowiedz się, jak tanio i skutecznie zadbać o wygląd swoich ust – https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-ust/!

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób wykonać peeling ust, wybierz szczoteczkę do zębów z miękkim włosiem – oczywiście nie stosuj tej samej, której używasz do higieny jamy ustnej. Kolistymi ruchami oczyść górną i dolną wargę. To najlepszy, najtańszy i bezpieczny sposób na usunięcie martwego naskórka. Aby nie podrażnić ust, stosuj tę metodę nie częściej niż 2 razy w tygodniu. Alternatywą na naturalny peeling może być również cukier, który nałożony na mokry palec, delikatnie wcieraj okrągłymi ruchami.

Drugim krokiem pielęgnacji jest nawilżenie, dzięki któremu pozbędziemy się problemu spierzchniętych ust. Wybór kosmetyków jest ogromny, dlatego uważnie sprawdzając skład, każdy z nas sam powinien znaleźć ten idealny dla siebie. Pomadki, balsamy i kremy stosuj regularnie w ciągu dnia, a także na noc. Zapewnią one silne nawilżenie i odżywienie, dzięki nim usta będą miękkie i gotowe do dalszych zabiegów. Idealnie dobrany kosmetyk powinien dobrze się wchłaniać i nie obciążać.

Ostatnim krokiem jest odpowiednia ochrona, czyli dbanie i pamiętanie o tym, aby nigdy nie wychodzić z domu bez odpowiednich kosmetyków na ustach. Za niska lub za wysoka temperatura, wiatr czy promienie słoneczne to najbardziej szkodliwe czynniki dla cienkiej skóry, która łatwo ulega podrażnieniom. Aby ich uniknąć, przed każdym wyjściem stosuj błyszczyk, balsam z odpowiednim filtrem lub wosk.

Pamiętaj, że systematyczna i odpowiednio wykonana pielęgnacja ust to nie tylko zdrowy wygląd, ale przede wszystkim higiena i dbałość o estetykę.

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: