Materace lecznicze z gorczycą

Materace lecznicze z gorczycą

Gorczyca jest od wielu lat stosowana w lecznictwie ludowym. Wykorzystuje się ją szczególnie w bólach reumatycznych z uwagi na szczególne właściwości. Gorczyca wytwarza silne pole biologiczne, które jest zbliżone do naturalnego biopola człowieka. Ten czynnik sprawia, że biopole organizmu jest regulowane, tym samym usprawniony zostaje metabolizm. Biała gorczyca ma wszechstronne właściwości.

Działania korzystne na organizm.

Działa zarówno na układ kostny (w dyskopatii, schorzeniach kręgosłupa), układ nerwowy (usuwa zmęczenie, poprawia samopoczucie, eliminuje bezsenność, meteopatię), układ krążenia (reguluje ciśnienie krwi), układ mięśniowy (poprawia wyniki rehabilitacji, normalizuje napięcie mięśniowe) oraz układ trawienny (poprawia przemianę materii). Szczególne zastosowanie w materacach ma jednak przeciwbólowy charakter gorczycy, szczególnie w dolegliwościach reumatycznych, zwyrodnieniowych. Materace z gorczycą usprawniają funkcjonowanie układu kostnego – gorczyca w nich zastosowana zachowuje wszystkie swoje właściwości. Spanie na materacu z gorczycy może również korzystnie wpływać na układ nerwowy – redukując napięcie, problemy z bezsennością, stany depresyjne a także nerwobóle różnego pochodzenia.

Zalety materacy gorczycowych.

Gorczycowe materace mają również właściwości izolacyjne. Produkty te jednak nie są tak „długowieczne” jak w wypadku np. materaców z pianki. Gorczyca zachowuje bowiem swoje właściwości przez około 4 lata. W tym czasie materac wymaga specjalnego traktowania – nie należy go poddawać wilgoci, a jedynie trzepać, regularnie wietrzyć i odkurzać. Zaletą materacy leczniczych z gorczycą jest jednak ich niewygórowana cena – za najdroższy model w sklepie internetowym zapłacimy około 400 złotych, przy czym warto podkreślić, że produkty te można nabyć również w sklepach zielarskich (są ogólnodostępne, choć obecnie mniej popularne niż kiedyś).

PODZIEL SIĘ: