Materace lecznicze na kręgosłup

Materace lecznicze na kręgosłup

Bóle kręgosłupa zdarzają się we współczesnym, rozwiniętym społeczeństwie nad wyraz często. Winę za to ponosi w dużej mierze nieprawidłowa pozycja przyjmowana w ciągu dnia, a przede wszystkim podczas snu. Materac, który nie zapewnia właściwego podparcia dla kręgosłupa powoduje dodatkowe obciążenie poszczególnych kręgów, co skutkuje nie tylko bólem po przebudzeniu, ale też gorszą jakością wypoczynku, zaburzeniami przepływu krwi, bólami głowy. Kręgosłup musi być odpowiednio podparty – a mogą to zapewnić materace lecznicze.

Właściwe dobranie materacu.

Prawidłowo dobrany materac nie może być ani za miękki, ani za twardy, powinien dopasowywać się do ułożenia kręgosłupa, podpierać go w sposób zrównoważony. Materac ortopedyczny to w takich wypadkach doskonałe rozwiązanie. Charakteryzuje go wysoka elastyczność punktowa, a więc zdolność do idealnego dopasowania się do anatomicznego kształtu kręgosłupa. Co istotne, nawet przy zmianie pozycji w czasie snu – plecy nigdy nie są nienaturalnie wygięte, lecz pozostają w pozycji prawidłowej. Obciążenie kręgów jest równomierne i jednocześnie mniejsze, zaś mięśnie – rozluźniają się (co niweluje ryzyko „przykurczy” w obrębie szyi po przebudzeniu).

Właściwości hipoalergiczne.

Lecznicze materace na kręgosłup mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Chcąc dokonać zakupu, wybieramy spośród piankowych (np. termoelastyczne, których sprężystość reguluje nie tylko ciężar ale i ciepłota ciała), lateksowych (z naturalnego lub syntetycznego materiału, za każdym razem hipoalergiczne), ale też sprężynowych (modele kieszeniowe również zapewniają wysoką elastyczność punktową) czy wodnych. Ceny materaców są oczywiście zróżnicowane, mogą zamykać się w przedziale od 500 do nawet 12 000 złotych, w zależności od wykorzystanych materiałów, producenta, kraju pochodzenia, wykończenia.

PODZIEL SIĘ: