Materac wibrujący

materac wibrujący

Masaż wibracyjny jest naturalną metodą leczniczą. Można go stosować w wielu rodzajach schorzeń – zarówno układu kostnego, stawów, jak i mięśni. Poprzez specjalne wibracje w okolicach kręgosłupa (konkretnie mięśni przykręgosłupowych) uzyskuje się nie tylko zmniejszenie napięcia, ale też dolegliwości bólowych.

 Doskonała inwestycja zdrowotna.

Specjalny materac wibrujący może być więc doskonałą inwestycją, jeżeli cierpimy z powodu zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, dyskopatii czy zwiększonego napięcia mięśniowego (które często towarzyszy innym schorzeniom). Masaż wibracyjny nie narusza struktury mięśni ani tkanek – jego celem jest bowiem wzmocnienie powierzchownych mięśni. Dzięki temu mogą go stosować nawet rekonwalescencji (od 3 tygodni po operacji kręgosłupa) czy osoby cierpiące na osteoporozę. Wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych nie tylko pozwala minimalizować ból, ale również przyczynia się do utrzymywania prawidłowej postawy ciała. Materac wibrujący można stosować również w problemach z krążeniem – i to w całym ciele. Większość tego typu urządzeń jest wyposażona w regulator intensywności oraz system podgrzewania. Taka termoterapia jest szczególnie zalecana w schorzeniach typu reumatycznego, a także w bólach okolicy lędźwiowej kręgosłupa. Za ciekawostkę można uznać fakt, iż ten typ materaca jest pomocny również w problemach z układem trawiennym (zaparcia), oraz krwionośnym.

Zalety materacu wibrującego.

Materac wibrujący stymuluje krążenie krwi w organizmie, dzięki czemu zapobiega drętwieniu ramion czy nóg. Nie tylko dolegliwości zdrowotne można załagodzić stosując takie urządzenie. Może być ono użytkowane także w celach upiększających – pobudzenie krążenia krwi i limfy usprawnia bowiem spalanie tlenu w tkankach, może przyczynić się do redukcji cellulitu. Jaki jest średni koszt takiego „cuda” i gdzie można je nabyć? Oczywiście w Internecie aż roi się od ofert „oryginalnych” produktów. Warto jednak zweryfikować ich wiarygodność. Materace takie są bowiem dostępne również w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym. Ich orientacyjny kosz to od około 300 – 500 złotych.

PODZIEL SIĘ: