Materac leczniczy

Materac leczniczy

Leczniczy materac to nie tylko element wyposażenia sypialni. Zgodnie z terminologią powinien on mieć właściwości zdrowotne, sprowadzające się do łagodzenia bólów o etiologii reumatycznej bądź ortopedycznej, a także zapobiegania rozwojowi schorzeń (ze strony układu kostno-stawowego, układu krążenia), oraz leczenia bezsenności. Szczególne cechy materaca powinny być udokumentowane odpowiednimi rekomendacjami centrów badawczych oraz atestami. Różnicę można zauważyć także w cenie.

Zbawienne dla kręgosłupa.

Co jednak ciekawe, na takie specjalistyczne materace można uzyskać zniżkę oraz odpisać je od podatku (jeżeli posiadamy grupę inwalidzką). Materac leczniczy zapewnia nam komfort, poprzez umożliwienie przybrania pozycji optymalnej dla kręgosłupa. Jego elastyczność i punkty podparcia doskonale korespondują z punktami ciężkości w naszym ciele. Dodatkowym atutem takich materców jest ich hipoalergiczność, dobra cyrkulacja powietrza, oraz możliwość użytkowania przez cały rok. Oczywiście leczniczy materac to termin bardzo szeroki – możemy wyróżnić wiele jego podtypów, w zależności od materiału wykorzystanego do produkcji.

Bogaty wybór materacy.

Mamy więc możliwość wyboru spośród bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań – jak modele lateksowe (bardzo trwałe, a jednocześnie cienkie, zapewniające perfekcyjne podparcie dla kręgosłupa, hipoalergiczne), piankowe (bardzo higieniczne, mało podatne na odkształcenia, amortyzujące każdy ruch oraz dopasowujące się do kształtu ciała dzięki elastyczności punktowej) – których szczególną odmianą są materace termoelastyczne (z pamięcią). Możemy jednak zdecydować się również na ukłon w stronę tradycji i wybór materaca z gorczycą (cienkich, lekkich i niedrogich, choć dużo mniej trwałych), bądź wełnianego (tutaj jednak należy się upewnić, czy nie przejawiamy oznak alergii).

PODZIEL SIĘ: