Materac do spania

Materac do spania

Często zdarza nam się zapominać, że sen jest bardzo istotnym elementem codzienności zarówno dla naszego zdrowia, jak i urody. Optymalna ilość i jakość nocnego wypoczynku wpływają na to, jaką kondycją i samopoczuciem cieszymy się w ciągu dnia. Dlatego warto zapewnić sobie odpowiedni komfort snu. Jak to zrobić? Przede wszystkim zainwestować w wyposażenie sypialni. Podstawę winien stanowić dobrej jakości materac. Profesjonalny stelaż i miękka pościel na nic się zdadzą, jeśli materac nie będzie spełniał swojego zadania.

Szeroka oferta materacy.

Warto poświęcić na jego zakup więcej czasu, zapoznać się z ofertą, jeśli to możliwe – przetestować miękkość i sprężystość. Materac powinien utrzymywać ciało w pozycji optymalnej, stanowić oparcie dla kręgosłupa (musi on być ułożony w linii prostej, zaś nacisk na poszczególne kręgi ma być równo rozłożony). Materac w większości decyduje o komforcie snu – może nawet ułatwiać lub utrudniać zasypianie. Jakość surowców ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia. Radzimy wybrać materac oraz pościel z hipoalergicznych materiałów. Puchowa kołdra może i będzie ciepłym i miękkim zwieńczeniem posłania, niemniej – może stanowić również siedlisko groźnych dla człowieka (i niewidocznych) roztoczy.

Poduszki i kołdry.

Kołdry i poduszki z włókien sztucznych charakteryzują się natomiast tym, że łatwiej utrzymać je w czystości. Jeśli nie mamy alergicznych skłonności warto zainwestować w produkty wełniane – dostępne są zarówno materace, podkłady, jak i poduszki, kołdry i koce. Co ciekawe, to stelaż stanowi „uzupełnienie” materaca, ma bowiem za zadanie wspomagać proces wentylacji (chronić materac przed rozwojem pleśni) oraz stanowić podporę. Materace do spania mogą być wykonane ze zróżnicowanych materiałów (np. wełniane, termoelastyczne, lateksowe, z gorczycą, z pianki), posiadać odmienne właściwości i takież ceny. Najprostsze modele można nabyć już za kilkaset złotych, a niektóre zdrowotne – nawet za kilkadziesiąt.

PODZIEL SIĘ: