Materace do spania z pianki Visco

materace-do-spania

Dobrej jakości materac to zawsze podstawa komfortowego snu. Nieodpowiednio dobrany może być przyczyną bólów pleców, nasilać alergię i po prostu może nie gwarantować oczekiwanej wygody po ciężkim dniu. Obecnie w sprzedaży znajduje się szeroka gama materaców – gdy poszukujesz takiego, który będzie mógł zagwarantować ci spokojną i regenerującą noc, sprawdź modele wykonane z pianki Visco. Dzisiaj można kupić je niemalże w każdym dobrym sklepie z wyposażeniem sypialni – internetowym lub stacjonarnym.

Co to jest pianka Visco?

Pianka Visco to pianka o właściwościach termoelastycznych, to znaczy jest ona wrażliwa na zmianę temperatury i jest podatna na odkształcenia wówczas, gdy temperatura na jej powierzchni będzie wyższa. Składa się ona z poliuretanu i jest dodatkowo wzbogacona o składniki zwiększające jej elastyczność pod wpływem ciepłoty. To powoduje, ze pianka dopasowuje się idealnie do kształtu ciała człowieka – w miejscach, gdzie ciało dotyka jej powierzchni, staje się ona miękka i bardziej plastyczna.

Po raz pierwszy pianka Visco została zastosowana w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku – stworzyli ją inżynierowie związani z NASA i miała być ona wykorzystywana w konstrukcjach poduszek powietrznych. Początkowo była używana tylko w materacach rehabilitacyjnych, a potem trafiła do szerszej sprzedaży, co związane było także z jej coraz niższą ceną.

Główne zalety pianki Visco

  • doskonałe dopasowanie ze względu na termoelastyczność

  • wysoka odporność na odkształcenia

  • właściwości antyalergiczne

  • niska waga

  • możliwość stosowania ze stelażami regulowanymi

  • możliwość stosowania w materacach rehabilitacyjnych

Budowa materaca z pianki Visco

Materace z pianki Visco są obecnie oferowane w różnych wariantach. Najczęściej są one zbudowane jako materace kombinowane, czyli składają się różnych materiałów – wówczas możliwe jest uzyskanie najlepszego komfortu. Dobrym wyborem będzie materac z jednostronnej termoelastycznej pianki Visco znajdującej się na wierzchu, natomiast pod spodem z pianki, która pełni funkcję stabilizującą. Materace do spania mogą być także uzupełnione o wkłady lateksowe i mogą być wykańczane tak, aby posiadać strefy twardości – najczęściej pianka ma wtedy specjalną konstrukcję odpowiednio nacinaną i profilowaną.

Dla kogo?

Pianka Visco ze względu na swoją inteligentną elastyczność pod wpływem ciepłoty ciała i tym samym bardzo dobrą punktową elastyczność jest polecana dla osób chcących spać komfortowo przez całą noc, także na materacach dwuosobowych. Również są one rekomendowane w przypadku osób mających problemy z kręgosłupem, ponieważ idealnie dopasowują się do krzywizn ciała i dają stabilne podparcie.

Gdy szukasz dobrego materaca z pianki Visco, znajdziesz go w serwisie internetowym Idealny Materac, który prezentuje je w szerokim przedziale cenowym. Możesz także skorzystać na stronie ze specjalnego konfiguratora, który pomoże ci w dobraniu najlepszego modelu materaca dla siebie. Więcej informacji znajdziesz już w tej chwili pod adresem http://www.idealnymaterac.pl/.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: