Rodzaje materacy

Rodzaje materacy

Wypoczynek nocny zawsze był dla człowieka niezwykle istotny, odkąd jednak problemy ze snem stały się jedną z powszechnie uznawanych (i leczonych) dolegliwości – na rynku możemy wybierać spośród wielu rodzajów materacy. Nastawienie na potrzeby konsumenta sprawia, że każdy (oczywiście z odpowiednio zasobnym portfelem) może znaleźć coś dopasowanego do swoich potrzeb. Wyróżnić możemy materace wykonane z materiałów syntetycznych, jak i naturalnych, w różnych zakresach cenowych. Unikalnym rodzajem materacy są te wykonane z termoelastycznych materiałów.

Właściwości lecznicze materacy.

Ich wyjątkowość polega na tym, że reagują zarówno na nacisk ciała, jak i jego temperaturę. Posiadają przy tym właściwości lecznicze i rehabilitacyjne – wspomagając zwłaszcza przy chorobach kręgosłupa. Materace miękną pod wpływem emitowanego przez organizm ciepła, dopasowując się dokładnie do ciała. Ich ceny są adekwatne do poziomu zaawansowania technicznego. Lateksowe materace również precyzyjnie dopasowują się do ciała. Prócz tego dostosowują swoją elastyczność do nacisku ciała, sprawiając, że podparcie kręgosłupa we wszystkich punkach jest optymalne. Elastyczność punktową posiadają także materace wysokoelastyczne – chętnie wybierane przez osoby starsze i schorowane w krajach zachodnich. Skąd taka popularność?

Wysokoelastyczne materace.

Materace wysokoelastyczne są kilkakrotnie lżejsze niż lateksowe czy termoelastyczne. Zaawansowane technologie nie ograniczają się jednak do piankowych materaców. Również sprężynowe odmiany mogą zapewniać optymalny wypoczynek. Dzieje się tak w wypadku materacy kieszeniowych – zdrowszych z punktu widzenia ortopedycznego, dających dobre podparcie dla kręgosłupa. Najprostszym rodzajem materacy są sprężynowe typu bonellowego. Nie mają one zbyt wielu właściwości ortopedycznych, są prostej konstrukcji. Ich dużą zaletą jest jednak niska cena oraz ogólnodostępność. Być może dlatego wciąż ten typ podkładu dominuje na naszych stelażach.

PODZIEL SIĘ: